سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

برنار لانگلوا -Bernard Langlois- ژورنالیست سیاسی از فرانسه، ده قاعده رسانه های غربی در مورد مناقشات فلسطینی-صهیونیستی طی مقاله ای معرفی کرده است که در رسانه های فارسی زبان به یازده قاعده رسیده است. بسیار شایسته است ما این یازده مورد را یازده اصل لانگلوا بنامیم که هم قدردان نویسندگان آزاد غرب باشیم و هم این یازده اصل سمبولی باشد از بی عدالتی مستمر علیه ملتی مظلوم.

اصل اول: در خاورمیانه این اعراب هستند که آغازگر حملات هستند و اسرائیل همیشه در حال دفاع از خود و مردمش است!

اصل دوم: اعراب، فلسطینی یا لبنانی حق ندارند شهروندان اسرائیلی را بکشند رسانه های غربی آن را تروریسم می نامند!

اصل سوم: اسرائیل حق دارد هر شهروند عربی را بکشد اسم این اقدام، حق دفاع مشروع  است!!

اصل چهارم: اگر اسرائیل در کشتن فلسطینی ها و لبنانی ها بیش از حد تحمل مردم دنیا زیاده روی کند، دولت های غربی از او می خواهند خویشتنداری کند. این امر واکنش جامعه بین المللی نامیده می شود!

اصل پنچ: فلسطینی ها و لبنانی ها حق ندارند سربازان خدوم اسرائیل را اسیر کنند حتی اگر تعداد سربازها کمتر از سه باشد.

اصل ششم : اسرائیل حق دارد هر تعداد انسان را که خواست دستگیر و زندانی کند حتی اگر تعداد این زندانی ها به بیش از دوازده هزار نفر برسد. جرمشان هم مهم نیست کافی است اسرائیل ازکلمه جادویی تروریست استفاده کند!

اصل هفتم: هرگاه نامی از حزب الله برده شد، بلافاصله باید اضافه شود گروهی که از سوی ایران پشتیبانی میشود!!

اصل هشتم: وقتی می‌گویید «اسرائیل»، به‌هیچ وجه نباید بگویید «که از طرفِ آمریکا، فرانسه و اروپا حمایت می‌شود». ممکن است این توهّم پیش بیاید که درگیری‌ی نامتعادلی در کار است.

اصل نهم:

 هیج‌وقت نباید از «سرزمین‌های اشغالی» حرف زد، یا از قطع‌نامه‌های سازمانِ ملل، یا نقضِ قوانینِ حقوقِ بین‌الملل، و یا کنوانسیون‌ ژنو. ممکن است تعادلِ روحی-روانی‌ی بیننده یا شنونده مختل شود.

اصل دهم:  انگلیسی،فرانسه و آلمانی حرف زدنِ اسرائیلی‌ها بهتر از اعراب است. تنها به این خاطر است که تریبون‌ها در اختیارِ اسرائیلی‌ها و طرف‌داران‌شان قرار می‌گیرد تا به نوبه‌ی خود اصولِ ۱ تا ۹ را برایمان توضیح بدهند. نام‌اش بی‌طرفی‌ی ژورنالیستی‌ست.

و بالاخره اصل یازدهم:

 اگر با این اصول موافق نیستید و یا فکر می‌کنید این اصول به نفعِ یک طرفِ درگیری‌ست، به این دلیل است که شما یک یهودستیزِ خطرناک‌اید.


لازم به ذکر است او این نوشته را در سال 2006 نگاشته است اما انگار از شصت سال پیش تا چندین سال دیگر، هر روز اگر این نوشته را روزنامه ها منتشر کنند، خوانندگان مطلب به روزی خواهند خواند!! واقعا تجاوزات ددمنشانه و بی خردانه رژیم صهیونیستی و مقاومت نابرابر و دست خالی، چه زمانی به پایان خواهد رسید؟ اگر فکر می کنیم راکتهای بی هدف مقاومت اراده ایست در مقابل اراده تجاوزکارانه صهیونیستها، سخت در اشتباهیم. فلسطین دیگر چیزی جز دادن جان فرزندانش برای سیلی زدن به تجاوزات و سکوت در مقابل تجاوزات ندارد و این شرمی است ابدی بر انسانیت قرن 21.


سعید تمر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی