سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها
مهم نیست به فوتبال علاقه داریم یا نه
اما تعمیق بی اعتمادی در بخشی از ملت ما، برای همه ما و اینده ایران مهم است.
چند تا نکته را در مورد تراکتور و اتفاقات همیشگی پیرامون این تیم را خدمتتان هدیه می کنم. چرا؟ چون مساله میتواند جدی تر از این حرفها باشد. عربستانی ها همیشه به موضوع بلوچ، آذری و کرد در مقابل یکپارچگی ایران اشاره می کنند. شاید برای بیشتر ما مسخره بیاد، ولی اگر شناخت بهتری از بخشی از جامعه اذربایجان داشته باشید، می بینید میتواند پاشنه آشیلی باشد در شرایط بحران.

نکته اول: تراکتور  فقط یک تیم فوتبال نیست، نماد و پرچم یک حرکت است. همانطور که نهادهای حاکمیتی ایران همیشه به آن اشاره می کنند.
نکته دوم:نکته اول به این معنا نیست که تراکتور و طرفدارانش را باید متوقف کنیم! اما متاسفانه عده ای قدرتمند فقط همین روش را بلدند.
نکته سوم: سپاه با درک نکته اول، توسط نهادهای مالی اش، کل باشگاه که سهله، کل شرکت تراکتورسازی را خریده است. قبلا سی درصد سهام تراکتور دست موسسه جوانان خیر بود که این سهم هم در دو سال گذشته با یک ترفند مشکوک بانک مرکزی (انحلال موسسه جوانان خیر و مرگ آخوند موسس موسسه جوانان خیر آذربایجان در زندان) به سپاه(نهاد مالی موسوم به بانک کوثر) رسید.
مرجع: شما در سایت tsetmc.com که متعلق به سازمان بورس است می توانید سهامداران تراکتور را چک کنید.

نکته چهارم:
نگاه امنیتی مسوولان امنیتیاستان آذربایجان شرقی به فدراسیون فوتبال و کل کشور سرایت کرده است و تراکتور در مقابل همه تیمها، احساس غریبه بودن دارد. جزییات این نکته، اگر فوتبالی و پیگیر اتفاقات نقل انتقالات نباشید محسوس ناپذیر است
نکته پنجم:
طرفداران تراکتور به طرز فجیعی هر هفته تحریک می شوند و توهم توطئه در ماکسیمم خود است. اقدامات ناشیانه و شاید عامدانه ای وجود دارد که باید توسط نهادهای نظام مورد بررسی قرار گیرند.

آخرین اقدام ناشیانه یا عامدانه در تحریک مردم آذربایجان، فریب مربی و بازیکنان تیم با دروغ 2-2 شدن سپاهان و قهرمانی تراکتور با همین نتیجه تساوی بود.

نکته شش: نگویید خب، فوتبال است و غیره. ذهنیات بخشی از مردم آذربایجان با همین ناشیگریهای امنیتی ها ساخته میشود. ذهنیاتی که خود را در روز عمل نمایان خواهد ساخت و در آن روز مبادا، لطفا نگویید چرا آذربایجان به سرنوشت ایران بی توجهی میکند.
آذربایجان من، آشنایان یا دیگر دوستانی که با شما همکلامند نیست. آذربایجان همان مردمی است که در هیجانات تهران (مثلا سال 88) سکوت می کند، قهر می کند و گاهی تنها فریاد (جریان کاریکاتور روزنامه ایران سال 85) می زند. (اساسا بحث مردم و اجتماع کاملا از بحث افراد جداست. )
من از سکوت مردم بیشتر می ترسم تا فریادشان.
چرا در کشور ما، به جای اینکه مسائل را حل کنند، بدتر می کنند.

سوریه درس بزرگی است. سربازی از طرفداران اسد به خبرنگاری میگفت: بعد از ظهرهاشیفت پسرخاله ام است. در این ساعت نه من به پل شلیک می کنم و نه او به من.
در ایران به چه چیزی غره اند؟ ایران چه فرقی با سوریه دارد؟ هنوز به توازن قوا می نازند و نبود آلترناتیوها؟
اگر خدای ناکرده، فتنه ای در کشور روی دهد، چه کسی جوابگوی این همه بی اعتمادی انباشته شده در آذربایجان خواهد بود؟ چرا کشور را اینقدر متزلزل می کنند و چرا ما سکوت کنیم؟
من یک آذربایجانی ام اما کشورم ایران را دوست دارم و آینده اش برایم اهمیت دارد.
جالب است به ماها هم معترضین آذربایجانی تهمت می زنند و هم کسانی که ایران را ارث باباشون می پندارند.
دومی ها میگویند شما با بزرگنمایی خطر، میخواهید باج بگیرید و توصیه هایتان را پیاده سازی کنید!!
حیف نمیتوان گفت بگذار روز فاجعه حالت را بپرسم!!

نکته آخر: فقط خطر روز فاجعه نیست، همین که در کشور همدلی و همت ملی برای اقتصاد، فرهنگ و سیاست پدید نمی آید حاصل همین بی خیالی زیرجامعه های کشور به اتفاقات و مساله های کشور است. برای ما همیشه اتحاد را یک جوری ترجمه کرده اند، این اتحاد چه گلی به سر کشور زده است نمی دانم ولی اگر اتحاد (همدلی ملت) را داشتیم آیا مسائلی مثل یارانه، تحریم، مذاکره، اقتصاد مقاومتی ، فساد گسترده حکومتی و ... این گونه مسخره می شد؟ اصلا مگر می شود ایران را جامعه ای زنده و پویا نامید؟ تنها مثالی که اهل قدرت ایران می توانند بزنند همین جنگ تحمیلی است. اما کافی نیست.


قصه تراکتور برای طرفدارانش، ناگفتنی و ناباورکردنی ها بسیار دارد. از دروازه بانش گرفته تا سردارانی که مدیرعاملش می شوند. 
فهرست بالا تنها مواردی بود که من می دانستم و برای شما هم قابل تعریف بود. باید تراکتوری باشی تا مثل تراکتوری فکر کنی.

سعید تمر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی