سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

غرب را رها کنید، از طبیعت غرب خارج است که به شما حقی را بدهد که شما نمی توانید بی توجه به غرب مالکش باشید!

از بازی خارج شوید، اما به کدام سمت؟ مساله این است!


آقای رییس مجلس میگوید «ایران را مجبور نکنید که در روند فعالیت های هسته ای خود سرعت بیشتری بگیرد ». یعنی مومن چندبار از یک سوراخ میخواهد گزیده شود؟!

دست بردارید از این مساله.

دو سال پیش فهم غربی از مذاکراترا نوشتم. ما و غرب در مورده ماهیت مذاکره سوتفاهم داریم. مذاکره برای آنها یعنی رسیدن به اهداف جنگی به غیر از روش جنگ!

کمی دقت بفرمایید می بینید که اهداف مذاکره با تعریف دیپلوماسی متفاوت است.

اما چرا نباید لج کنیم؟ 

این بازیی است که غربی ها ما را بدان دعوت کرده اند. مذاکره برای آنها هرچقدر طولانی تر بهتر! چون آنها اهدافی را گرو می گیرند و تا طرف مقابل را ذله نکنند گرویی ها آزاد نمی شود. یاد یاسر عرفات بخیر!! چقدر مذاکره کرد، چی گیرش آمد؟

صادقانه بگوییم: دولت خودگردان. مگر دولت خودگردان خواسته یاسر عرفات مرحوم بود؟ نخیر، صهیونیست ها به این نتیجه رسیده اند که در دراز مدت [دقت بفرمایید] در دراز مدت برای کنترل مناطق نیمه اشغالی وجود یک دولت (یک نیروی خودکنترل) مفید است. همین. آنها چیزی را بعنوان خواسته به یاسرعرفات تلقین کردند که خودش نمی خواست هرچند داشت! عباراتم کمی متناقض می نمایند. یاسر عرفات برای یک دولت کوچک در نوار باریکه نمی جنگید اما خواسته اش به همین دولت محدود فروکاهید! چیزی که اگر نبود از نظر حقوق اشغال شدگان بیشتر به نفع فلسطینیان بود.


پیشنهاد جسورانه: ایران، تمام توافقات ژنو را یک جانبه قبول کند و اصلا و ابدا منتظر عمل به تعهدات آمریکا نماند. برگردد و  اول از همه با مردمش رو راست باشد و همت ملی ترتیب دهد برای حل مشکلات داخلی کشور. دوم در سیاست خارجی متمرکز شود بر بی معنی کردن تحریم ها. از قضا با این حربه، شکستن این تحریم ها  با فرصتهای بی بدیلی همراه است. در خاورمیانه سعی کند متحدینش را حفظ کند و با معارضانش بسازد.

یک فرصت دو ساله از مردم بگیرد برای احیائ اقتصاد درونی.

باور کنید بهتر از دوسال التماس به عمل به تعهدات طرف غربی خواهد بود.

یک پیام تبریک هم بفرستد به اسرائیل و روی آن بنویسد، خودتان انتخاب کردید!


سعید تمر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی