سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

در روز آمار و برنامه ریزی از چه می توان گفت؟

سرشماری 1395 از نظر مسوولین وقت دارای موفقیت های شگرفی هست. به قول ایشان رکورد جهان را شکسته ایم و بیشترین مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی را کسب کرده ایم.

من نمی خواهم در جشن مسوولین وقت اختلالی ایجاد کنم با این سوال که چگونه ممکن است رکوردی را بزنیم که دیگران نزده باشند. حرفهای تندی دارم که یکی از دوستان آماری ملاحظه اش کرد و توصیه کرد که تند است. از طرفی ریاست فعلی مرکز آمار را مردی دوست داشتنی با انرژی فراوان می بینم که واقعا دوستش دارم. شاید از نظر مخاطب های معدود این وبلاگ، من خیانت می کنم که نقدم را بخاطر دوستم نشر نمی دهم. ولی برای من سوال اساسی تر این است که نقد اساساً در جایی که محیط کلان در حال بی اعتنایی به نظام آماری و مرکز آمار ایران است نباید محدود به اقدامات مرکز آمار ایران باشد.

برای همین امسال واقعا مرددم که در هیاهوی سرشماری 95 چه موضوعات اساسی تری را مبنای نوشته های سریالی ام قرار دهم. باید موضعی بگیرم که واقعا منافع عمومی را هدف قرار دهد نه اینکه برند انتقادی من را که میخواهد بگوید فلان کس کم دقت است یا آمار نمی داند را هدف بگذارد.

لذا

مسائل آنطور که از دور بنظر می رسند نیستند. بر خود فرض و تکلیف عمومی میدانم که همچنان برای تقویت مرکز آمار و نظام آماری کشورم در مسیر افکار عمومی در روز ملی آمار و برنامه ریزی بنویسم.


سعید تمر

روز آمار

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی