سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

ترافیک عصرگاهی تهران عجیب سنگین است. سرچهارراه هایی، با اینکه یک طرف چراغ سبز هست ولی ماشین ها جایی برای حرکت ندارند. همه جهتها، بدون تعارف همه جهتهای چارراه امیرآباد دیروز عصر ساعت 5 پر از خودرو بود و پلیس مجبور شده بود وسط چهارراه بایستد و نظاره گر بن بست ماشین ها باشد.

پای صحبت هر راننده ای بشینی، داستانهایی از زمان سفر برای یک مسافت کوتاه خواهد بود. 
دیروز نگارنده پیاده از نزدیکی های میدان فاطمی تا تقاطع چمران را پیاده پیمود در حالیکه به سختی می توان تصور کرد ماشینها نصف این راه را هم در آن زمان پیموده باشند.
1- تک سرنشینی
قابل مشاهده و استنباط بود که اکثر خودروها تک سرنشین هستند. 
علت این تک سرنشینی زیاد متفاوت است. اما مطمئن باشید می توانیم کمی در حق خودمان لطف کنیم. چگونه؟
2- اکثر شهروندان در چنین روزهایی، ترجیح می دهند با خودرو شخصی تردد کنند، چون در موقعیت ترافیکهای سنگین، پیدا کردن تاکسی یا مسافربر شخصی سخت تر است.
اکثر مسافربرها ترجیح می دهند استراحت کنند!!
لطفی که همه ما میتوانیم در حق خودمان و ترافیک شهری انجام دهیم این است که به شهروندان پیاده منتظر تاکسی، سواری دهیم. حتی سواری رایگان!!
مطمئن باشید اگر فردی امروز در پیدا کردن تاکسی ناکام بماند یا اذیت شود، فردا با ماشین شخصی باری بر ترافیک راه شما خواهد افزود.
پس، به خودمان لطف کنیم و به همدیگر خدمت حمل نقل ارائه کنیم. کرایه گرفتن هم اصلا بد ندانید.
3- روزها کوتاه است. اکثر ما ترجیح می دهیم ساعات بیشتری سرکار باشیم. در ساعات دم غروب، تاکسی نایاب تر است. باز هم اگر در چنین ساعاتی مسافری و شهروندی کنار خیابان دیدید حتما سوارش کنید.

4- روزها کوتاه است، بهتر است اگر کارتان بیشتر است، تمهیدی قایل شوید که قبل از ساعت 6 و نیم صبح سر کار خود حاضر شوید. باور کنید چنین عادتی، لذت بخش خواهد بود.

5- اکثرا توافق داریم که بازگشایی مدارس، باعث اصلی ترافیک سنگین است، اگر پدر یا مادر کودکی مدرسه ای هستید، بهتر است ساعتی را برای رساندن کودک دلبندتان به صورت پیاده اختصاص دهید. به تجربه اش می ارزد. سرویس مدرسه را هم به سرعت کنسل نکنید.
6- دولت و برنامه ریزان شهری و آموزش پرورش هم به این الگو که دانش آموزان وابسته به سرویس مدرسه شوند هم بیشتر فکر کنند. شاید بشود چنین واقعیتی را تغییر داد.

در یکی از مقالات الف {اینجا} ما هزینه یک ترافیک به مدت 15 دقیقه ناشی از یک تصادف را در سال 93 مبلغ پنجاه میلیون تومان محاسبه کرده بودیم. شاید بتوانیم ایده ای از هزینه ترافیک های سراسری و چندساعته شهر تهران  و به همین زودی هزینه های آلودگی آبان ماه را بیافرینیم.
بدون شک، میلیاردها تومان هزینه در حال تحمیل به اقتصاد کشور است. 
کاش به جای محاسبه هزینههای اینچنینی یا  هزینه فرصت های از دست رفته، از زمان نیروی انسانی کشور که با ارزش ترین منابع کشور است به نحو سازنده ترو فعال تری استفاده می کردیم. 

سعید تمر

ترافیک

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی