سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

ایران استارز یک پروژه برای زیرساخت اطلاعاتی کشور در چهار مولفه شخص، شغل، فعالیت و مکان است. سامانه هایی تحت چارچوب درون-عملیاتپذیری طراحی و کار می کنند تا اطلاعات مورد نیاز جامعه مدیریت شود. مالیاتی و نظارتی و شاید آماری تهش بماند.

هدف مشخص است و شیوه مرسوم حمله مستقیم به مسأله است. با ظرفیت های اداری موجود، کلنجاری می رویم و آزمون خطایی و عوامل خوب و کاری پروژه را می برند جلو

مثل هزاران پروژه بین سازمانی دیگر.

اما چرا ما به شیوه ای بیش از این نیاز داریم؟ اصلا کی گفته نیاز داریم؟ به داستان 4 دروغ سیستمی تمر برگردید. دلیلی ندارد که شیوه دیگری لازم باشد!  

-------------------------

طراحی سامانه، با رویکرد رایج و البته با سلیقه ایرانی را در نظر بگیرید. ادعام این است که این رویکردها جواب نمی دهند. ادعا هست خب، هزینه که ندارد. نه جدی، شوخی نمی کنم.

چرخه طراحی و پیش نیازها یا شناسایی های نیازها و مذاکرات را دیده ام. اینکه این مدلها چه میگویند و اینکه در عمل چه اتفاق می افتد مسأله است. جمع الف و ت و پ برای فایق آمدن بر مشکلات بینشان کافی نیست. دروغ نگوییم.


کلا یک بلایی که در این کشور هست سوتفاهم با محتوای محیط علمی دنیاست. از یک طرف برخی چنان شیفته ابزارکهای مدیریتی، مثل تحلیل SWOT هستند که انگار معجزه می کند! 

از یک طرف اگر این ابزارها را بکوبم و از ورای راهبرد به مثابه خردگرایی و ... بگویم بهانه ای است برای شارلتانها و دروغورزان الف و پ و ت، که بیا و ببین.

نه راه پس هست نه راه پیش.

باید چون آقای چ بازنده بود و میدان را سپرد به اهلش! 

اینجا میدان دروغ است. راستی را راهی نیست. عمق بسته است وارد نشوید!

سعید تمر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی