سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

۱۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

اول اینکه تعریف آمریکا از جمهوری اسلامی ایران، یک کشور مخالف است. جمهوری‌خواه، دموکرات، سناتور، کاخ سفید، پنتاگون و ...، حاکمیت ایران را مخالف آمریکا می‌دانند. دوم اینکه آنها ایده تغییر رژیم را کنار گذاشته‌اند. در مقطعی به این نتیجه رسیدند که اصلا تغییر حکومت در ایران امکان‌پذیر نیست. راه بعد این است که آمریکا می‌گوید می‌خواهد سیاست‌های سیستم را تغییر دهم، اما به ساختارش کاری ندارد. برای پاسخ به اینکه در کدام مسیر می‌توان این کار را انجام داد، برنامه‌شان را خُرد و اقتصادی‌ و تحریم‌ها را طراحی کردند. در سیاست رایج جهان می‌گویند هیچ وقت دشمنتان را کاملا نابود نکنید. ٢٠ درصد امکان ادامه حیات بگذارید، چون شما نیاز دارید که با او تعامل کنید. آنها می‌گویند که جمهوری اسلامی ایران بماند. ما نه با قانون اساسی‌اش کار داریم، نه با حاکمیت آن و نه با این هدفش کار داریم که برای خود دنبال یک مدل اسلامی است. ما آنجاهایی تزاحم داریم که به منافعمان برمی‌گردد. اولین موضوع، هسته‌ای و دومی قدرت دفاعی ایران است. این دو موضوع اگر با منافع ما تزاحم پیدا کند، ما سراغش می‌آییم. استراتژی آنها «تطویل» است. تا به حال در زندگی‌تان با موضوعی روبه‌رو بوده‌اید که نخواسته باشید حلش کنید؛ یعنی حل‌نکردنش به نفع شماست؟ آمریکا معتقد است که باید اختلافاتم را با ایران نگه دارم. بهترین اختلاف همین موضوع هسته‌ای است.

سعید تمر

چه بخواهیم، بخواهند، نخواهیم، نخواهند روزی فیلمی از عملیات کربلای 4 ساخته خواهد شد. سکوت و نخواستن چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد؟


آری سخت است به آن روزها بازگشتن، نقد شنیدن و تحمل کردن.


یک روایت، حماسه ایثار و تقدس است و یک روایت حمله با امواج انسانی.

راستش هرچقدر سعی کردم طرف اول را بگویم چیزی برای گفتن نداشتم. یک طرف چیزی جز بی مسوولیتی و نگاه ابزاری به جان انسانها نبود، هرچقدر هم که بخواهی پشت مفاهیم شهید و شهادت پنهان شوی، نمی توانی مجاب شوی که چرا حتما یک عملیات تهاجمی در آن شب انجام شود چرا لغو نشود. اگر لغو شود مگر چه چیزی را از دست می دادیم الا یک چیز؟ آری، بسیج مردمی داشت کم رنگ می شد. ما داشتیم چنگی را می باختیم که میتوانستیم بدون رنج و کشتار هم ببازیم.

فاجعه را همین نکته بس.


آن شهیدان، انسانهای پاک و خالصی بودند که به شما فرماندهان طراح و سیاستمداران واقع بین اعتماد داشتند. آنان سربلند رفتند، اما شما چطور فراموشی گرفته اید که چه کردید! 

مطمئنم میگویید مجبور بودیم. نکته همین جاست چرا کار به جایی رساندید که مجبور شدید!

چه بخواهید چه نخواهید اسم شما روی آن برگ از تاریخ ثبت است. امروز شاید به نفع شما بگذرد اما روزی حتما فیلم هایی ساخته خواهد شد و بغضهایی و تفهایی شکسته خواهد شد. مطمئنم.

مطمئنم با نگاه شما به آن عملیات نخواهند نگریست. آن فیلمها «پرل هاربر» ما نخواهند بود، ...


من شنیدم بعد از چنگ یعنی سال 67، امام خمینی دستور تشکیل دادگاهی برای رسیدگی به مقصرین جنگ دادند ولی .....

تصاویر تلوزیون عراق پس از عملیات کربلای 4 را ببینید


سعید تمر

آب از آب هم تکان نخورد!!


سخنگوی دولت در پاسخ به پاسخ خبرنگاری مبنی بر این که علت تفاوت آمارهایی که رئیس جمهور در سخنرانی‌های خود اعلام می‌کنند با آمارهای رسمی اعلام شده از سوی مراکز معتبر چیست، گفت: رئیس جمهور مطلع به مصالح کشور هستند و با دقت گزارشات دستگاههای مختلف را رصد می‌کنند و هر یکشنبه و پنج شنبه از صبح تا ظهر گزارش تیم اقتصادی را می‌شنوند. معتقدم آمارهایی که رئیس جمهور با در دست داشتن اطلاعات وسیع ارائه می‌دهند بسیار متقن‌تر و معتبرتر از آمارهایی است که برخی از دستگاهها فقط از دید بخش خود ارائه می‌کنند.

اگر آقای نوبخت واقعا تا این حد آمارهای اعلام شده پیشین از سوی نهادهای مسئولی مانند بانک مرکزی، مرکز آمار و یا گمرک را نادرست و غیرمتقن می‌داند، می‌تواند این نهادها را از اعلام آمار منع کند. راه ساده‌تر شاید این باشد که مقامات دولتی به راحتی بپذیرند که رئیس‌جمهور هم ممکن است گاهی در اعلام امار اشتباه کند.در این رابطه بیشتر بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/509613/%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D9%86%D9%88%D8%A8%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%AE%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3%E2%80%8C%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1 © www.tabnak.ir

سعید تمر

ما شرقی هستیم. ما در ایران همیشه خود را متعلق به شرق و نزدیک به شرق متصور می شدیم. اما در عمل در این نیم قرن یا یک قرن اخیر، ما هر روز غربی تر شده ایم. شاهد این ادعا چیست؟ الان نخبگان ما غرب را بهتر از شرق می فهمند. بخصوص نخبگان سیاسی ما، توجهاتشان به شرق فقط بعنوان آخرین گزینه است.

چین می تواند اولین گزینه باشد. به چین بیاندیشید و چینی بیاندیشید تا چین را ببینید.

چرا باید چینی اندیشید؟ چون چین نیز به ما به عنوان اولین گزینه نمی اندیشد. از نظر آنها ما با چین هستیم چون گزینه دیگری نداریم. چین و ایران خود را مسافر موقت یک کشتی می بینند و شاید چین بنا به تنوع و بزرگی کشورش ایران را به اندازه ایران ندیده است.در مذاکرات هسته ای بین 5+1، ما سعی کرده ایم متحدین نامی مان چین و روسیه را در کنار خود حفظ کنیم. حتما تیم مذاکره کننده ما حواسش به این متحدین هست. ولی فضای عمومی کشور به این گزینه ها نگاه می کند؟

یک بار دیگر ذهنیات خودتان را مرور کنید. چه کسی گفته مذاکرات ما با آمریکا است. نقش آفرینان مذاکره در بعد خبری آن به ترتیب، آمریکا، ایران، فرانسه و روسیه هستند. از چین بزرگ خبری نیست، انگار چین اندازه آلمان است.

ما خودمان بازی با غرب را پذیرفته ایم. ما پذیرفته ایم که غرب و ما مشکل داریم و این مشکل ما و غرب  و بخصوص آمریکاست.

یک بار دیگر مساله را مرور کنیم، آمریکا دنیا را مجاب کرده است که ما مشکلیم. آمریکا ما را مشکل جهانی قلمداد کرده و ما پذیرفته ایم.

نه تنها ما پذیرفته ایم بلکه روسیه و چین نیز پذیرفته اند.

اما بحران اوکراینی روسیه، درس بزرگی برای ما دارد.

روسیه در برابر تحریم ها، به متحد شرقی خود تکیه می کند. پوتین قدرتمندترین دولتمرد حاضر دنیا (با 86 درصد حمایت داخلی) بر چینی تکیه میکند که به زودی اقتصاد اول دنیا خواهد بود.

چرا ما چینی نیاندیشیم؟ چرا چین و ایران مسافران موقت یک مسیر تصور شوند؟

احساس میکنم وقت آن است که وقت آن است که چینی یاد بگیریم. چین یک واقعیت است.

دست بردارید از توهم سخیف بودن کالای چینی. بهتر ببینیم: ما تاجران سخیف و اقتصاد سخیف تر داریم.

از خود بپرسید آیا ما به اندازه پاکستان برای چین دوست بوده ایم؟

سلام چین:

你好中国
سعید تمر

من صبح های بهار و تابستان حتما باید پیاده بروم سر کار. وگرنه احساس مردگی پیدا می کنم.

مشاهدات این صبحهای من هم جالب و گاهی مگو هستند.

یکی از مگوها، آرایش کودکان یا حداکثر نوجوانان مونث است.

با عرض معذرت و قبول هرنوع تهمت و افترا، تصویر آخرین آنها هنوز جلو چشمم است.

دخترکی که با شلوار راحتی و با یک مانتو بدون دکمه از جلو چشمم گذشت. از نحوه پوششی که انتخاب کرده بود از دور فکر می کردی خب، یک خانم بالغ است که بنا به هر جهت لباسش را اینگونه انتخاب کرده و ترجیح داده که ظرافت های میان تنه خود را بنمایش گذارد

اما از نزدیک که رد شد معصومیت کودکانه اش فریاد می زد که من نمی دانم چرا باید اینگونه بپوشم!

ماها نمی گوییم. می گذریم. آخر بی کلاسی است آدم نگاه ائروتیکش را به زبان آورد!!

در آن سوی بازار، در آمریکا:

عکسی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود جالب است

صحبت های کارشناسشان با عنوان «Child development specialist and body image expert Dr. Robyn Silverman 

» جالب است:

while teenage fashions have indeed evolved, it’s not due to a change in kids or in parenting styles, but rather it’s a result of endless media messages regarding sex appeal. “The way girls dress today is not based on a new kind of girl but rather the intense media and societal pressure for girls to present themselves as sexy objects,” she tells Yahoo Parenting. “Media messages happen 24/7 in today’s world, as opposed to decades ago when drips of pressure happened only periodically in fashion magazines that came to the house, through passing billboards on the street or in certain movies.”

Adults who want to encourage girls to dress based on personal style rather than societal pressure should be clear with that message, Silverman says. “People close to our girls can either reflect or deflect [media] messages by being vocal about their values, media literacy and positive examples of strong women who don’t objectify themselves,” she says.

ترجمه:

درسته که سبک لباس نوجوانان تغییر کرده است ولی این به معنی تغییر نوجوانان یا تغییر سبک تربیت نوجوانان از طریق والدین  نیست!

فشار رسانه است برادر، رسانه است که به دخترکان معصوم ما تحمیل می کند که باید س ک.زی ظاهر شوند وگرنه اممل تشریف دارند!!

این تحمیل است و ما که مثلا والدین آن کودکانیم، در جای خودش در برابر جسارت رسانه ها سکوت می کنیم ولی صبح که به سر کار می رویم چشممان به شلوار دخترکان که می افتد[ یا می اندازیم ] حرص می خوریم و غیرتی می شیم!

نمی شود به دخترکم زور بگویم که راحت بپوش در حالی که او را در برابر رسانه و اطرافیان نزدیک او که تحت تاثیر پیامهای رسانه اند تنها می گذارم.

والسلام. 


سعید تمر