سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

سعید تمر

آینده خوشی برای همه میخواهم به روشی منظم

این دفتر شلوغ و بینظم من است. دفتر شخصی.
شاید چند پیوند مفیدی برایتان وجود داشته باشد.
به زودی افتتاح سایت رسمی خودم را در اینجا اعلام خواهم کرد.
tamar.ir
---------------
خوش به حال آنانی که چهل سال اول زندگی خود را به خودشان اختصاص می دهند و باقی را وقف مردم می کنند
و
بدا به حال آنانکه جابه جا

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
پیوندها

۸ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

اوراق حق تقدم وام مسکن داستان بلندی دارد همچون قیمتش. به ازای هر دو برگ آن می توان یک میلیون تومان وام گرفت تا سقف 45 میلیون تومان. با قیمت امروز که 29 اردیبهشت سال 93 است خریداران مسکن برای هر میلیون تومان وام بایستی بیش از یک صدو هفتاد و پنج هزارتومان هزینه خرید حق وام نماید در حالی که فقط چند ماه قبل هزینه چنین وامی کمتر از هشتاد هزارتومان بود.

هدف این نویسنده جلب توجه مسوولین برای کنترل قیمت چنین وامهایی در بازار بورس است.
در بازارهای بورس دنیا، مثلا نیویورک، برخی سهام از نظر اخلاقی بدنام هستند مثلا بیشتر سهامداران تمایل ندارند روی سهام شرکتهای دخانیاتی سرمایه گذاری کنند لذا قشر معدودی وارد بازار چنین سهامی می شوند.
در بورس تهران هم
سعید تمر

این سوال چندین و چندبار تکرار شده است و خواهد شد:

تخصص من چیست؟

خوب یا بد، من سعید تمر، تخصصی ندارم. یعنی نمی توانم من به طور خاص روی چه چیزی متمرکز هستم. شاید وبه احتمال بیش از 90 درصد، این یعنی یک فاجعه!


این پست باز بماند تا همواره به آن برگردم.

مثال: پژوهش برایم من زندگی است ولی

سعید تمر

بازنشر از سایت دکتر فاضلی مردمنگار عزیز

هویت مفهومی بسیار سیال و از جمله مفاهیم تفسیری در حوزه علوم انسانی و اجتماعی است و با توجه به اینکه از چه منظر، گفتمان یا سنت فکری به این مفهوم نگاه کنیم تعابیر مختلفی می توان از آن ارایه داد، علت این مسأله

لینک مطلب

سعید تمر

موسسات خیریه کوچک با ایده های قشنگی شروع به کار می کنند، اما ماجرا همینجا ختم به خیر نمی شود، بعد از مدتی فرد خیر احساس قدرت می کند... باقی این ماجرا را نمی دانم.

افراد سیاسی و اجتماعی در ایران، معمولا بودجه ای برای امور خیریه دریافت می کنند. مثلا نمایندگان مجالس. استدلال این است چون محل ارجاع هستند.

دوستی از این قشر دارم، که امور وام هایی که داده است (غالبا در سطح یک ملیون دومیلیون تومان) نیاز به یک متصدی بانکی دارد. سوال این است آیا این مسیر تنها مسیر ممکن است؟ چرا ایده آل نیست که افراد نیازمند را به موسسات حرفه ای حمایتی مثل بهزیستی و امداد ارجاع دهیم؟

یک ادعا این است که موسسات خیریه این نقیصه را نمی توانند بپوشانند، شاید برندشان در سطح ارجاع عمومی نیست، بالاخره همه مردم که نیازمندی شان مداوم نیست. چه بسا فرد احساس شرم می کند برای دومیلیون تومان (معادل حداکثر 3 ماه حقوقش) برود و وام بگیرد!

البته اینجاست که باید بگوییم ننگ به سیستم بانکی و ننگ به اقتصاد عادت کرده به تورم!!

در بنگلادش، نوعی وام محلی توزیع شد به این صورت که هر فرد نیازمند وام باید توسط دو سه نفر از هم محلی ها ضمانت شود و خود او نیز میتواند 

سعید تمر
برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید
سعید تمر